Мултимилијардерот пристигна во Сплит – се пофали со убавиците кои што ги понел со себе, па предизвикал големо внимание во јавноста

460

Ден Билзериан не открил колку убавици повел со себе на хрватското крајбрежје, но засега биле ”уловени” само три.

Плејбој и милионерот Ден Билзериан (39) на социјалната мрежа Инстаграм се пофалил дека пристигнал во Хрватска.

Инстаграм ѕвездата, која што има 31.9 милиони следбеници на социјалната мрежа, прво објавил снимка од авионот со кој што допатувал таму, а потоа и видео од луксузната јахта и своето женско друштво.

Била уловена и една од убавиците во танга како облекува панталони и покажал дека се наоѓа во Сплит.

Мултимилионерот не открил колку од своите атрактивни убавици понел со себе на одмор, но на видеото се гледа дека се вкупно три. Исто така тој објавил и фотографија од големиот брачен кревет на јахтата.

Билзериан е познат и како покераш, а живее раскошен живот исполнет со луксуз и убавици. Како што пренесуваат американските медиуми, парите кои што ги поседува, не ги заработил сам туку ги наследил од својот татко кој што бил еминентна личност на Wall Street.