Почетна тагови хрватска

таг: хрватска

Нов рекорд во Хрватска – 1.424 нови случаи и 11 починати

Рекордни 1.424 нови случаи на коронавирус се пријавени во последните 24 часа во Хрватска, а 11 лица починале, објави Националниот штаб за цивилна заштита. Во...

Хрватска: 748 нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа се забележани 748 нови случаи на заразени со Ковид-19, извести Штабот за цивилна заштита на Република Хрватска. Бројот на активни случаи...

До 1999 светот не знаеше како тој изгледа: Бизнисменот „тежок“ 70...

Шпанецот Амансио Ортега (83), сопственик на модниот гигант Индиттекс чии брендови се: Зара, Бершка, Масимо Дути, Страдивариус, Ојшо и Пол & Беар, во петокот...

Хрватите напишаа епски текст за Горан Пандев!

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев пред два месеци наполни 37 години, а на отворањето на новата сезона во Серија А против Кротоне постигна гол и...

САД ГИ УКИНУВААТ ВИЗИТЕ ЗА ХРВАТСКА

САД можат да ги укинат визите за хрватските граѓани, според хрватските медиуми. „Вечерњи лист“ и „Индекс.хр“ објавија дека последните визи за САД може да бидат...

Невестата во фустанот на мајка си: Погледнете ја свадбената бајка на...

Младиот македонски актер од Театар Комедија, Жарко Димоски на почетокот на минатиот месец официјално заплива во брачните води со неговата свршеница, а сега сопруга...

БРУТАЛНО ВИДЕО ШТО ХРВАТСКА ЈА КРЕНА НА НОЗЕ: Тинејџери злоставуваат врсник...

Хрватска e запрепастена од видеото кое се прошири на социјалните мрежи утринава на кое се гледа ужасно насилство.Имено, сплитската полиција бара тинејџери кои физички...

Елена Стефановска ги спакува куферите и замина на одмор: Водителка ужива...

Македонската водителка без разлика дали е лето, зима, пандемија или не, живее живот со стил. Пандемијата со коронавирусот ова лето ни наметна една поразлична и...

Во Хрватска се појави новиот Тито!?

Претседателот на Република Хрватска, Зоран Милановиќ за приватна посета на албанскиот премиер Еди Рама ја користел моторната јахта Учка на хрватската морнарица и воен...

После Монако и Италија, дојде и Хрватска – Кога си Лепа...

Меѓу оние кои решија летово да одат на одмор во Хрватска е и редовната гостинка Лепа Брена. Откако беше на одмор во Италија со семејството,...
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
3.1kmh
40 %
Wed
11 °
Thu
13 °
Fri
14 °
Sat
9 °
Sun
14 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО