Мала промена во изгледот: Македонскиот шоумен Игор Џамбазов со нов имиџ

228

Откако со месеци наназад македонската јавност веќе се навикна да го гледа со брада, македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов реши да ја избричи.

Џамбазов се пофалил со новиот изглед на својот Инстаграм профил каде споделил фотографија на која позира со две дечиња со опис:

“Ние, младите од Козле. Прв ден без брадиштето”, напишал Игор под фотографијата, а комплиментите за промената во имиџот не биле изоставени.

“Аман не пуштај брада веќе единствено ако е неопходна за на сцена”, “Се врати младоста на твоето лице” и “Е вака бе другар, со брадата со сила се правиш стар, има време ќе остареш” се само дел од коментарите од страна на обожавателите на Џамбазов.