Клоп го знае виновникот за ремито против Евертон: Не победивме поради ветерот!

190

Фудбалерите на Ливерпул вчера одиграа нерешено на гостувањето на „Гудисон Парк“ кај Евертон, натпреварот заврши без голови, 0:0.

Ливерпул со вчерашното реми против градскиот ривал Евертон, го загуби првото место на табелата во Премиер лигата.

Тренерот на „Редси“ беше незадоволен од играта на својата екипа, но исто така порача дека вчера било невозможно да се игра поради силниот ветер.

„Знам дека на луѓето нема да им се допадне ова што ќе го речам, но ветерот денес дуваше од сите правци. Беше навистина невозможно да се игра било каков фудбал на тој терен“, изјави Јирген Клоп.