Почетна Забава Кија Коцкар за својот пропаднат брак со Слободан Радановиќ: „ Се омажив...

Кија Коцкар за својот пропаднат брак со Слободан Радановиќ: „ Се омажив за идиот, искомплексиран и тежок страдалник!“

50

Пејачката и победник на „Задруга“ јавно го прозва поранешниот сопруг, пејачот Слободан Радановиќ!
Машко-женските односи и измамите беа главните теми на днајновото издание на шоуто „Магазин Ин“ на Сања Маринковиќ, во кое пејачката Кристина Кија Коцкар исто така го кажа својот став за ова прашање.

Кија го сподели своето искуство, бидејќи зад себе има неуспешен брак со Слоба Радановиќ, кој ја изневери со Луна Ѓогани во првата сезона на реалното шоу „Задруга“, по што се разведоа. Кија вели дека нејзиниот развод не бил комплициран, особено кога станува збор за поделба на имотот.

“Јас ја имам својата империја, па затоа ми беше лесно да се разделам. Покрај тоа, тој ми должеше пари и сè уште ми должи некои други работи”, започна Кија, а потоа продолжи:
“Се омажив за идиот … Сега повеќе гледам на тоа како на врска, тоа е тоа што беше. Од сè добив само скршено срце и тоа е тоа, не ме интересира сè друго, дека се грижам за мојот сопруг … Тој треба да се погрижи за себе! Јас не би заканувала на никого, никогаш не би се заканувал на љбовници, ниту би го сторила тоа, ниту вреди.Едноставно, лош избор – се омажив за многу тешкок страдалник, тоа е лош избор и толку. Од оваа перспектива, тој не ме измами, тој самиот се измами “, рече таа.

View this post on Instagram

🍬 #magazinin

A post shared by KIJA KOCKAR (@kijakockar) on

Кија исто така рече дека таа и Слоба имале автономија и слобода во бракот, но дека Радановиќ извршил прељуба, веројатно „со цел да се докаже и да ги лекува своите комплекси“ –изјави Кија.