ДОМОТ НА ПОЗНАТИТЕ Ѕирнете во Циганската палата на Леди Гага (ФОТО)

732

Од 2014 година, мегапопуларната Леди Гага е горда сопственичка на куќата од своите сништа. Станува збор за познатата Циганска палата, како што ја нарекуваат оваа славна градба во Малибу, која можевме да ја видиме во документарецот на Нетфликс снимен за популарната пејачка и актерка. Вилата чини 22,3 милиони долари и се протега на 930 квадратни метри, а Гага едноставно ја обожава. Имено, славната дива ја изградила токму како што ја замислувала во своите сништа, претворајќи ја во апсолутен рај за секоја жена. А еве зошто: