Почетна тагови лејди гага

таг: лејди гага

Лејди Гага тотално непрепознатлива и максимално провокативна (ФОТО)

Лејди Гага (34) продолжува со промовирање на својот бренд Haus Labs, низ низа промотивни фотографии објавени на својот инстаграм-профил, на кои изгледа апсолутно неверојатно и...

Лејди Гага доминираше на „Ем-ти-ви ВМА“, Викенд ja освои главната награда

Лејди Гага со низа настапи беше главна ѕвезда на виртуелното доделување видео-музички награди на „Ем-ти-ви“ во неделата ноќта, а Канаѓанецот Викенд ја однесе главната...

Лејди Гага е посрамоти како никогаш досега (ФОТО)

Во вакво издание досега не сме ја виделе. Кога Лејди Гага се појавила на улиците на Лос Анџелес, следеле коментари кои не биле ниту малку...

Продолжуваат приказните за аферата на популарниот пар: Лејди Гага се вселува...

Не престануваат приказните за љубовната афера меѓу Лејди Гага и Бредли Купер. Пред некое време во медиумите се појавија вести дека Ирина Шајк и Бредли...

Повторно во центар на вниманието: Лејди Гага е бремена од Бредли...

Светските медиуми деновиве пишуваат дека Лејди Гага е бремена, а татко на детето е актерот Бредли Купер. Имено, во еден магазин се појавила фотографија од...

Моментот на оскарите кој го полуде интернетот: Купер и Лејди Гага,...

Цел свет говори за моментот кој го имаа Бредли Купер и Лејди Гага на оскарите кој се одржаа завчера.

Ѓердан од 30 милиони долари на црвениот тепих: Половина век никој...

Американската пејачка и актерка Лејди Гага, носела скапоцен ѓердан од славен бренд, вреден 30 милиони долари, кој никој не го носел повеќе...

ДОМОТ НА ПОЗНАТИТЕ Ѕирнете во Циганската палата на Леди Гага (ФОТО)

Од 2014 година, мегапопуларната Леди Гага е горда сопственичка на куќата од своите сништа. Станува збор за познатата Циганска палата, како што ја нарекуваат оваа славна...
Скопје
clear sky
38.8 ° C
38.8 °
38.8 °
24 %
4.1kmh
0 %
Sat
39 °
Sun
41 °
Mon
41 °
Tue
43 °
Wed
43 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО