(ФОТО) И кога позира на село – Дилета ги буди фантазиите кај многумина момци

105

Згодната италијанска новинарка Дилета Леота секој ден го користи на најдобар можен начин, а што и да прави не ја трга насмевката од лицето.

Популарната новинарка за која доста се пишува и во спортските медиуми бидејќи води спортска програма и често е и репортерка од лице место на натпреварите од Серија А, неодамна се најде во центар на скандал откако се појавија нејзини голи фотки.

Сепак Дилета не се потресе премногу, а постојано оди на теретана за да остане фит и да постира провокативни фотки на Инстаграм.

View this post on Instagram

A bordocampagna ??

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

Освен тоа, Дилета ужива да ја работи својата работа, во кујна, на базен, а вчера објави фотка од село на која позира во розев фустан.