Филип Кузмановски стави крај на ергенскиот живот: Се сврши со братучетката на Манасков (фото)

883

Македонскиот ракометар Филип Кузмановски реши да стави крај на ергенскиот живот.

Имено, Филип во еден ресторан пред најбилиските ја побара за сопруга својата девојка, Моника Игнова.

По повод својот родеден, Кузамновски направи прослава за своето семејство и своите најблиски, а за неколку дена ќе се пресели во Германија каде ќе игра следната сезона.

Во друштво на најмилите, тој ја побара Моника за партнерка, а нејзиниот одговор беше „да“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/МОНИКАИГНОВА

Свршеницата на Филип е од Велес, и е прва братучетка на Дејан Манасков.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/МОНИКАИГНОВА

Моника на својот „Инстаграм“ профил се пофали со убавите вести, а честитки пристигнаа од сите страни.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/МОНИКАИГНОВА

Вака изгледа идната сопруга на македонскиот ракометар.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/МОНИКАИГНОВА

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/МОНИКАИГНОВА

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/МОНИКАИГНОВА

Со среќа и се најубаво во заедничкиот живот.

Извор: vistina.mk