Фетел имаше несреќа при тестирањето – Германецот заврши и во болница

289

На денешните тестирања, возачот на Ферари, Себастијан Фетел, имаше излетување и непријатност, по која што беше пренесен во болница.

Ферари е веќе во втората недела тестирања, а денеска откако комплетираше 40 кругови, Германецот забележа второ најбрзо време во Барселона, па на крајот заврши во заштитната барие ра.

Ферари потврди дека станувало збор за механички проблем, а најверојатно со Фетел е се во најдобар ред.