Ерупција на трибините: Алиоски со прекрасен деби гол за Фенербахче

284

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓијан Алиоски го постигна својот прв гол во турската Суперлига за тимот на Фенербахче.

Алиоски кој на синоќешниот натпревар со Адана во игра влезе во 80. минута, се запиша во листата на стрелците по само три минути поминати на теренот.

Фенербахче водеше со 3:0, гостите намалија на 3:2, а популарнито „Џани“ ја запечати победата на тимот од Истанбул.

По овој триумф, Фенербахче е лидер на табелата со 7 бодови, колку што имаат и Башакшехир, Бешкташ и Газиантеп.