Емра Куртишова или Исаура од „Преспав“ се „скоцка“ што ретко би ја препознале од прва (фото)

212

Актерката Емра Куртишова на публиката и стана позната по нејзината извонредна улога на Исаура во серијата Преспав.

Исаура на Емра и донесе популарност и кај повозрасните, бидејќи како професионален актер во Театарот за деца и младинци во Скопје, добро позната е кај помладата публика.

Но, повеќето ја препознаваат како Исаура од „Преспав“.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ЕМРАКУРТИШОВА

Таа „чат – пат“ знае да објави некоја фотографија на Инстаграм или од снимањата, или добро позната е дека голем љубител на миленичиња, па може често да се видат објави со нејзиното куче.

Меѓутоа, деновиве Исаура објави фотографија на која има поразлична фризура и нежна шминка која одлично и стои на нејзиното лице.

ФОТО: ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ/ЕМРАКУРТИШОВА

За фотографијата доби над 1000 лајкови, а нејзините следбеници во коментар најчесто оставија позитивни коментари и срциња.