Едни му викаат дека е “цар“, други го нарекоа “глупак“: Со параглајдер лета над морето, седнат на кревет! (ВИДЕО)

683

Параглајдинг инструкторот Хасан Кавал од Турција реши да лета во удобноста на неговиот двосед, а за целосно искуство додаде и телевизор.

Кавал ги закачи двоседот и ТВ на параглајдерот, а целото патување го снимал со камера. Снимањето на овој необичен лет стана хит на Интернет.

По полетувањето, Хасан се навали на каучот пред телевизорот и не носеше безбедносниот ремен.

Тој ги соблече чевлите, ги облече папучите и се опушти да ужива во чипсот додека леташе неколку стотици метри над морето.

Откако слета безбедно на земја, Хасан рече дека уживал во летот.

„Никогаш не сум се чувствувал толку опуштено“, рече тој.

Луѓето во коментарите се поделени, додека некои му се восхитуваат на овој потег, други сметаат дека воопшто не е паметен.