Почетна тагови турција

таг: турција

Најдоброто од Ненад Димитријевиќ (ВИДЕО)

Нашиот репрезентативец, Ненад Димитријевиќ ја одигра најдобрата сезона во досегашната кариера. 25-годишниот бек ја освои шампионската титула во Руската "ВТБ лига"со УНИКС Казан и беше...

Николов топло добедојден назад во Турција (ФОТО)

Македонскиот репрезентативец се враќа во Турција. Кристијан Николов официјално е претставен како нов играч на повратникот во туркото елитно натпреварување, екипата на Коњаспор. Нашиот бек...

Ѕвезда не запира! Холанд слета во Белград! (ВИДЕО)

По ангажманот на Немања Недович и Хасан Мартин во Белград пристигна уште едно ново засилување. Довчерашниот играч на Бурсаспор, американецот Џон Холанд е нов...

Босанскиот “снајпер” пристигна во “кралскиот клуб” (ВИДЕО)

Реал Мадрид доведе ново (екстра) засилување. Најдобриот босански кошаркар, Џанан Муса е нов играч на “кралскиот клуб”. Се работи за 23-годишно крило високо 206 цм....

Фенербахче започна сериозно да се засилува

Турскиот шампион не губи време околу сериозно засилување на ростерот за следната натпреварувачка сезона. Еден од најдобрите бекови во Европа, Скоти Вилбекин пристигнува во Истанбул....

Драма во Белград (ВИДЕО)

Драма во Белград. Василије Мицич погоди тројка со звукот на сирената и го одведе Анадолу Ефес во финалето. Конечни 77:74 против Олимпијакос и можност за...

Габриел Бајрам ги избриша свадбените видеа од фејсбук, никој нема да...

Неколку пати ја одложувал свадбата на внуката, и на крај сепак решил да ја направи, но не во Македонија, туку во Турција. Сепак, поранешниот пратеник...

Ердоган со остра порака до Атина: Грција ќе го добие тоа...

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги обвини Грција и Кипар дека не ги исполнуваат ветувањата дадени за време на преговорите со Европската унија и...

Вучиќ го испрати министерот за финанси во Анкара: Србија купува турски...

По долги разговори и преговори меѓу претседателот на Србија, Александар Вучиќ и турскиот лидер Реџеп Таип Ердоган, српската државна делегација денеска отпатува за Анкара,...

Турција успешно го тестираше првиот летечки автомобил “Cezeri”

Првото автономно летечко возило од Турција, наречено "Cezeri", било успешно тестирано во Истанбул, соопштил произведувачот на тоа возило, компанијата "Baykar", јавува агенцијата "Anadolu". За дизајнот...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО