Двоен кошмар за Боатенг: По ужасната игра, дома го дочека уште еден шок

398

Новиот напаѓач на Барселона, Кевин Принс Боатенг доживеал огромно разочарување синоќа кога се вратил дома по натпреварот против Ваљадолид.

Неговиот дом бил обиен за време на мечот во кој играше тој и украдени му се пари и накит во вредност од околу 300 илјади евра. Полицијата трага по извршителите, но засега нема информации за кого би можело да станува збор.

Боатенг не се прослави против Ваљадолид и веќе 15 часа е на удар на навивачите на Барселона кои се чудат како тој дојде во Каталонија.