Две жртви при уривање на мал авион во Русија

821

Приватен авион од типот Јак-52 се урна на Алтајска територија, соопшти извор од службата за вонредни ситуации за руските медиуми.

– Според прелиминарните податоци, во авионот имало двајца пилоти и двајцата загинале, навел изворот.

Тој прецизирал дека авионот се урнал додека слетувал, а на земјата нема повредени луѓе ниту причинета материјална штета.