Откриена вистинската причина зошто Лејди Гага раскина со 18 години постариот вереник

464

Веќе со месеци наназад се шпекулира зошто пејачката Лејди Гага (32) ја раскинала врската со агентот Кристијан Карино (50), за кого беше и верена. Многумина мислеа дека причината е тоа што музичката ѕвезда ја поврзале со холивудскиот актер.

Сите мислеле дека таа е во љубовна врска со Бредли Купер, со кој глумеше во филмот „A Star Is Born“. Да потсетиме, тие двајца имаа впечатлив настап на доделувањето на Оскарите, а многумина мислеа дека помеѓу пејачката и холивудскиот заводник постои нешто повеќе од пријателство.

Лејди Гага ги демантираше озборувањата дека е во врска со Бредли Купер.

„Најпрво сакам да кажам дека социјалните мрежи се WC на интернетот. Го видовте тоа што сакавме да го видите. Тоа е љубовна песна. Тоа е љубовна приказна и ние напорно работевме на неа“, рекла Лејди Гага во една емисија.

Лејди Гага после тоа ја поврзаа со актерот Џереми Ренор (48). Меѓутоа, ниту тој не е причината што Лејди Гага ја раскинала веридбата со Карин. Како што пренесуваат медиумите, за раскинувањето е виновна љубомората.

„Таа одлучи дека повеќе не сака да биде во таква врска. Неговата љубомора ги премина сите граници. Постојано сакаше да знае каде е таа и што прави, ја малтретираше со константни пораки и не се однесуваше добро. На нејзините пријатели тоа исто така не им се допаѓаше“, рекол извор кој е упатен во ситуацијата.