ДОБРА ВЕСТ: ЌЕ ИМА ДИРЕКТНИ ЛЕТОВИ ОД МАКЕДОНИЈА ЗА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

78
Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway - Preliminary Round - Group B, Czech Republic vs Northern Macedonia, Wiener Stadhalle, Vienna, Austria, 12.1.2020, Mandatory Credit © Jure Erzen / kolektiff

Подготовките за Европското првенство може да почнат. Дел од љубителите на фудбалот веднаш по историскиот успех на македонската репрезентација се фатија за работа, почнаа до кројат планот, како до Букурешт и Амстердам.

Од авио-компанијата „Визер“ денеска испратија сопштение, токму за оние кои планираат од лице место да ги бодрат нашите фудбалери. Ќе има директни летови од Скопје до Букурешт и Амстердам.

Македонија е во група Ц заедно со Австрија, Холандија и Украина.

Сите детали за билетите можете да ги прочитате на официјалната страница на авио-компанијата.