Босанскиот кошаркар не смее да излезе на улица: “Секој сака да се фотографира со мене, неверојатно е”

274

На кој ви личи овој човек на фотографијата? Нормално, на Златан Ибрахимовиќ.

Меѓутоа, доколку погледнете подобро, ќе сфатите дека тоа не е славниот шведски фудбалер туку станува збор за Нихад Џедовиќ. Репрезентативецот на Босна и Херцеговина вели дека луѓето во него гледаат нешто што ги потсетува на Ибрахимовиќ.

View this post on Instagram

facebook.com/Dzeda14

A post shared by Nihad Djedovic (@dzeda14) on

“Секој ден некој ме тагнува на Инстаграм или Твитер, секој ден. Ова лето бев во Париз и секоја втора личност бараше да се фотографира со мене. Неверојатно”, изјавил “лажниот” Златан.

Евролигата, на својот Твитер профил објавила разговор со Џедовиќ на оваа тема, кој изгледа навистина симпатично кога го објаснува “проблемот” со кој се соочува.

А сличноста е навистина неверојатна.

View this post on Instagram

6th Year ???? @fcb_basketball

A post shared by Nihad Djedovic (@dzeda14) on

View this post on Instagram

? Pokal&Liga 2018!!

A post shared by Nihad Djedovic (@dzeda14) on

View this post on Instagram

Muki moj!!

A post shared by Nihad Djedovic (@dzeda14) on