Бизнисменот Штерјо Наков пријавен за исчезнат, па пронајден во близина на Орешани

222

Познатитот бизнисмен Штерјо Наков, вчера бил пријавен за исчезнат од неговото семејство, а вечерва по неколкучасовна потрага бил пронајден во скопското село Орешани.

Како што пренесува „Телма“, семејството соопштило дека тој бил со нарушено здравје, но надвор од животна опасност.

Се очекува денеска МВР да се изјасни околу случајот.

Наков 20 години беше директор на една од најголемите шпедитерски компании „Фершпед“. Пред девет години се повлече од управување на компанијата.