Англиски фан хоспитализиран по несреќа во Волгоград

770

Навивач на англиската фудбалска репрезентација заврши во болницата во Волгоград по несреќата што ја доживеал во пресрет на натпреварот со Тунис одигран синоќа во Волгоград.

– Англискиот навивач најверојатно при пад на тврда површина претрпел потрес на мозокот, кај него се дијагностицирани повеќе повреди и фрактури, соопшти претставникот на регионалната здравствена комисија. Тој истакна дека повредениот високо ја оценил ефикасноста и квалитетот на медицинската нега што му била дадена.

Несреќниот фан немаше можност во живо да ја проследи победата на Англија над Тунис со 2:1.