Aнглија се протна низ Тунис со гол во завршницата

854

глија се намачи, но на крајот стигна до победата во дуелот против Тунис. „Гордиот Албион“ славеше со 2:1 и тоа благодарение на погодокот даден во судиското надополнување од второто полувреме.

Хари Кејн е херојот на некогашниот светски првак. Играчот од Тотенхем ги постигна двата гола. Најпрво погоди во 11 минута за водство од 1:0, а откако Тунис израмни од пенал со голот на Саси, требаше да дојде судиското надополнување, за да дојде радоста за англиските фанови.

По еден од многуте изведени корнери, Кејн се најде на вистинс