Алушовски заминува од Вардар – Вујовиќ се враќа меѓу црвено-црните?

154

Стевче Алушовски по завршувањето на оваа сезона повеќе нема да биде предводник на Вардар 1961.

-Точно е, по завршување на сезоната повеќе нема да бидам тренер на Вардар. Засега нема ништо дефинирано, сакам добро да размислам. Во секој случај сум благодарен за оваа шанса што ја добив, за мене е големо искуство. Останува до крајот да го исполниме зацртаното, истакнал Алушовски за Спортмедиа.

Предводникот на „црвено-црните“ има шанси да остане во клубот, но истовремено размислува и за други опции.

Алушовски во Вардар го наследи Едуард Кокошков во 2019 година и најголем успех му беше осминафиналето во Лигата на шампионите каде беше сопрен од Веспрем.

Секако пред да го напушти кормилото на Вардар пред Алушовски останува битката за суперлигата и куп титулата.

Најверојатно наследник на Алушовски ќе биде Веселин Вујовиќ кој се споменува како нов тренер.