Се одложува дебито на клупата на Јувентус? Сари има воспаление на белите дробови

43

Од торински Јувентус соопштија дека на Маурицио Сари му било дијагностицирано воспаление на белите дробови, поради што би можел да го пропушти дебито во Серија А против Парма.

После подолгата борба со грипот, на Сари му било дијагностицирано воспаление на белите дробови, поради што го пропушти гостувањето на последниот предсезонски натпревар на „Бјанконерите“.

Сари пропуштил и неколку тренинзи и под знак прашалник е дали ќе биде на клупата на Јувентус на првиот натпревар од новата сезона во Серија А против Парма.

„Во доцните попладневни часови му беа извршени нови тестирања кои потврдија дека има воспаление на белите дробови за кои е пропишана посебна терапија“, стои во соопштението на Јувентус.

loading...