10 модни трендови кои го преплавија “Инстаграм”

721

Кога е во прашање модата, секоја сезона следува ремонт на гардеробата. Најдобар извор за инспирација околу вашиот избор на гардероба се модните недели.

Иако модните магазини изобилуваат со совети за тоа кои ќе бидат сезонските трендови, не морате постојано да се водите по истите. Едноставно излезете надвор на улица и обратете внимание на уличната стилска мода. Дефинитивно она што ќе го носат сите е во тренд, бидејќи актуелните модни парчиња се секогаш изложени на копирање. Еве ги нашите омилени и прифатливи идеи за шопинг за оваа недела.

Комплет со риги

Широки шорцеви со ремен

Штики кои потсетуваат на кломпи

Ленени фустани

Благодарение на влијателните и познати личности “Инстаграм” е преплавен со “Добар моден стил”, а голема е веројатноста истиот да варира со оглед на различните модни вкусови.

Бел деловен костим

Искината тексас јакна