Вториот ден на Велигден 29 април неработен за сите граѓани

0
204

Вториот ден на Велигден, според православниот календар, 29 април 2019 година, е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти денеска Министерството за труд и социјална политика.

Министерството во исто време, на граѓаните од православна вероисповед во Република Северна Македонија им го честита големиот христијански празник Велигден.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here