Вооружени разбојници ја ограбиле „Халк банка“ на Качанички пат

0
227

Маскирани вооружени разбојници пред околу два часа ја ограбиле екоспозитурата на „Халк банка“ на Качанички пат кон Визбегово.

Според првичните информации, вооружените лица влегле во банката и им се заканиле на вработените,  потоа одзеле непозната сума пари и избегале од местото со автомобилот со кој биле и дојдени пред да го извршат грабежот.Се очекуваат подетални информации од МВР.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here