ВИДЕО: По две децении – легендарниот Карлос го повтори спектакуларниот гол

242

Легендарниот бразилски фудбалер Роберто Карлос, покажа дека и по неколку години откако не се занимава со професионален фудбал, се уште го има она фудбалското во себе.

Карлос на својот Инстаграм профил објави видео како реплика на легендарниот гол кој го постигна против Франција далечната 1997 година.

По две децении, тоа изгледа вака…