(Видео) Незапамтен грабеж на банка во Суботица: Разбојници пукаат и крадат милион евра

171

Милион евра биле украдени од банка на Поштенската штедилница во Суботица во средата, а денеска се објавени видео снимки од безбедносните камери. На нив се гледа како двајцата разбојници пукаат со пиштол за да ги заплашат вработените и минувачите, по што ја земаат вреќата со пари и бегаат со автомобил со италијански ознаки.

Snimak sa nadzorne kamere, koji od sinoć kruži društvenim mrežama, oružane pljačke Poštanske štedionice, koja se odigrala u sredu, 16. oktobra.Više detalja na: https://www.subotica.com/vesti/oruzana-pljacka-banke-postanska-stedionica-u-toku-potraga-za-dvojicom-osumnjicenih-id36257.html

Posted by SUBOTICA.com on Friday, October 18, 2019

За среќа, никој не е повреден во грабежот.