ВИДЕО: Ете го повторно Марадона, откако победи – приреди шоу во соблекувалната

275

Легендарниот Диего Марадона повторно се најде во центарот на вниманието кај јавноста откако се појави снимка од соблекувалкната на Дорадост, тим кој што го предводи Аргентинецот.

Имено, Марадона неодамна го презеде овој второлигаш од Мексико и му донесе неверојатно внимание од јавноста. Дорадост преку ноќ стана славно име и буквално под дено-ноќен аудиториум на јавноста.

Дорадос овој викенд славеше со 2-0, а по мечот во соблекувалната настана лудило откако Марадона славеше на урнебесен начин, со уникатен танц, а подоцна му се приклучија и играчите на тимот.