ВИДЕО: Барди во стил на врвен голгетер со лева го стресе Бетис

57

Екипата на Леванте е пред победа на денешното дерби против Бетис, откако по првите 40 минути игра во својот дом има сигурно водство од 2-0.

Мајорал во 22. минута беше творец на водечкиот гол на тимот од Валенсија, но неговата мајсторија беше засенета 14 минути подоцна, затоа што нашиот Енис Барди повторно ги покажа своите голгетерски способности. „Десетката“ на Леванте прими одлична топка од Рочина и во стил на голем голгетер преку Барта со лева ја протна топката во мрежата на Бетис.

  • Голот на Барди против Бетис: