Убиен е познат пејач на пластичарска, а две лица се повредени

268

Познат пејач синоќа загинал, а две лица се повредени во престрелка која се случила по масовна тепачка на Пластичарска во Скопје.

Во полиција, најпрво во 23.40 часот е пријавено дека на булеварот Никола Карев има пукање во кое има повредени лица. Во 23.45 часот пријавено е дека лицето Т. А. со повреди од огнено оружје е пренесено во ГОБ „Наум Одридски“.

Во 23.51 часот од Ургентен центар е пријавено дека кај нив се донесени 2 лица исто така со повредени од огнено оружје.

Се работи за лицата О.Б. и А.И. од Скопје. Во 00.45 часот од Ургентен центар е пријавено дека лицето А. И. починало. Се дознава дека тоа бил познатиот пејач Амар Исмани.

– Во 23.51 часот, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив со повреди од огнено оружје биле донесени О.Б.(19) и А.И.(29), двајцата од Скопје, каде што по укажаната помош, во 00.45 часот на 27.05.2024, А.И. починал – соопшти МВР.

Амар Исмани