Познат идентитетот на пејачот кој беше убиен во Скопје, имаше само 29 години

259

Првично избувнала тепачка меѓу неколкумина млади луѓе, а потоа дошло до пукање.

29-годишниот Амар Исмани од Скопје популарен пејач е жртвата по синоќешното пукање на Пластичарска улица, дознава ТВ21.

Првично избувнала тепачка меѓу неколкумина млади луѓе, а потоа дошло до пукање.

Амар Исмани беше пејач со многу популарни видеа, поставени на видео-платформата јутуб.

Инцидентот започнал со расправии, па прераснал во физичка пресметка со употреба на огнено оружје. Вкупно три лица биле хоспирализирани.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fedin.ismani.1%2Fposts%2Fpfbid02NnpD2jaCxjjU3AuQiGccVmhSWrEtgBggPCXAdQbMEqTAkSh7XTQMkGuzMfGQrcvpl&show_text=true&width=500&is_preview=true