Тргнат постерот на Роналдо од „Олд Трафорд“ (ВИДЕО)

78

Ерата на Кристијано Роналдо во Манчестер Јунајтед дефинитивно е завршена по неговото бомбастично интервју.

Извесно е дека Роналдо по настапот на Светското првенство кое се одржува во Катар, нема да се врати во „Театарот на соништата“.

Вчера големиот постер на Роналдо кој се наоѓаше на надворешниот дел од стадионот е отстранет. Иако повеќето овој потег го протолкуваа како одговор на Јунајтед на интервјуто на Португалецот, сепак некои не мислат така.

Сметаат дека причина за отстанувањето на постерот е фактот дека Олд Трафорд ќе биде домаќин на машкото и женското финале на Светското првенство во рагби.