Тргна по стапките на неговиот татко: Спектакуларен гол на синот на Ибрахимовиќ

38

Златан Ибрахимовиќ важи за еден од најдобрите напаѓачи на модерниот фудбал.

Швеѓанецот долго време е на фудбалската сцена, а низ сите овие години во кои активно игра фудбал се изнадава спектакуларни погодоци.

Иако има 39 години, Ибрахимовиќ продолжува да погодува од речиси невозможни позиции, а голем дел од неговите голови ќе останат запаметени и уште долго време ќе се вртат на најавните шпици.

Дека по неговите стапки тргна и неговиот син, Максимилијан покажува и едно видео кое се појави на социјалните мрежи.

14 годишниот Максимилијан важи за голем талент, а дека има нешто во неговите нозе покажа и голот кој го постигна на еден од натпреварите на кои настапи.