Тие тоа најдобро го прават: Вака Французинките се облекуваат наесен!

117

Стилот на парижанките е еден од најпопуларните и е најдобар избор доколку сакате да копирате некого – тие едноставно тоа го знаат најдобро и иако преземањето на туѓ стил никогаш не е препорака, кога станува збор за Французинките, тоа сосема слободно можете да го направите.

Тие се вистински мајстори во комбинирање на стил и удобност, љубителки се на едноставност и елеганција, без комплицирање и токму затоа нивниот стил на облекување е број 1.

Еве кои парчиња ги носат наесен за секогаш да изгледаат шик и отмено.

Бретон блузи

Бретон маиците можеби ви делуваат како клише, но блузата со препознатлив дезен е доволно моќна за да може секоја комбинација да ја поткрене на повисоко ниво. Најдобро е да ја комбинирате со класични парчиња како панталони и едноставен мантил.

Тренч капут

Секоја парижанка има барем еден и обожуваат да го носат на почетокот на есента и за време на дождливите денови.

View this post on Instagram

Love this 🚦 #trenchcoat #coat

A post shared by dior style Home (@diorstyle_home) on

‘Цигарет’ панталони

Идеални се за сите прилики, од одење на работа до вечерно излегување и затоа на Французинките им се омилени, а притоа изгледаат скапо.

View this post on Instagram

Rate this outfit from 1-10 🖤 @pepamack

A post shared by Nordic Style Report (@nordicstylereport) on

Мокасини

Удобен пар чевли, совршен за есенските денови кога времето повеќе не дозволува сандали, а сè уште не е толку ладно за да се носат чизми. Французинките не ги преферираат модните трендови – тие знаат дека еден пар квалитетни, кожни мокасини со едноставен изглед секогаш е полн погодок, бидејќи изгледаат елегантно, а може да се комбинираат со било кое парче облека.

Баретка

Ова симпатично капче е еден од синонимите за вистински француски шик. Никогаш не излегува од мода и е совршен детаљ кога саката да ви биде топло, а истовремено да изгледате модерно.

View this post on Instagram

C H R I S T M A S Gift ideas🎁🎅🤶 . Ethical Fashion is when your purchase changes lives. It is positive Fashion. The buyer is a Conscious consumer and we conscious of Stlye, People and Planet are Conscious producers = Great purchases for Chrstmas🎅🎁 . . Our woven cloths, berets, scarves, shoelaces and other accessories are made by mothers with hearing impairments. Made in Togo, West africa . . Despite the Ladies having learnt a trade to support their families, sadly they have a small client base due to poor understanding of their customers tailoring needs . So we found a small organisation that has brought them together and we the producer become their direct customer . . With these products we support deaf mothers and their families stay in business💚💚💚 . . And their craft does not disappoint🥰 . . 20 more ladies hoping to be engaged. Together we can make it happen . Our indigo print Made in Togo dress has a strip of their woven cloth along the back . . Shop Ethically produced. Support Conscious Fashion💚💚💚 . . Model: Emily @emilymariebartling

A post shared by Victoria Grace 🇬🇧🇳🇬🇩🇪🇹🇬 (@victoriagracefashion) on

Класична кожна торба

Сезонските трендови доаѓаат и поминуваат, но Французинките буквално слепо се држат до класиката кога станува збор за торбите. Класичната црна или кафена кожна торба е еден од најосновните женски парчиња кое парижанките го вклопуваат со секоја можна комбинација.

Очила за сонце

Летото можеби е готово, но тоа не значи дека очилата за сонце треба да се одложат за напролет. Французинките ги носат бидејќи со вистински избор на моделот со нив секогаш изгледаат софистицирано, а притоа им помагаат да ги сокријат трагите од непроспиените или луди ноќи кои се позади нив.

Ролка

Нема поубава и попрактична модна класика од црна ролка! Лесно се комбинира со сè, од здолништа во весели бои до фармерки или класични панталони, а соодветни се за секоја прилика. Освен црна, пожелни се и други неутрални бои како бела, беж или светло розова боја.