Тешка сообраќајка кај Македонска Каменица, 16 годишно момче со тешки повреди пренесено на Клинички во Скопје

755

Тешка сообраќајна незгода се случила вчера околу 15:30 часот на локалниот пат меѓу село Моштица и Македонска Каменица.

Во сообраќајната незгода учествувале мотоцикл „Томос“ управуван од 16 годишно момче од село Саса и патничко моторно возило „Поло“ управувано од 21 годишниот Д.М. од село Тодоровци.

Во несреќата 16 годишното момче се здобило со тешки телесни повреди, поради кои откако му била укажана лекарска помош во амбулантата во Македонска Каменица, бил префрлен на Комплексот клики „Мајка Тереза“.

Од полицијата известуваат дека бил извршен увид на лице место.