Почетна тагови зграда

таг: зграда

Ексклузивна снимка од пожарот во Скопје, каде изгоре зградата на Инспекторатот...

Мквести, дојде до екслклузивна снимка од големиот пожар кој се случи денес во зградата на државниот инспекторат за животна средина. Погледнете:

Нов мурал во Скопје

Зградата веднаш до гимназијата „Јосип Брз Тито“ во Скопје доби нов уметнички мурал насликан од архитектот и уличен артист од Белград Андреј Јосифовски, познат...

МВР со детали за трагедијата во зградата на ФФМ

На 20.08.2019 во 16.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „АСНОМ“, В.П.(56) од Скопје, вработен во приватна фирма, додека извршувал работни...

Трамп направил урнебес на Твитер: Ветувам, нема да го направам ова...

Американскиот претседател Доналд Трамп, повторно размислува за купување на Гренланд - овој пат на шега. Трамп на Твитер објавил монтирана фотографија од типично мало гренландско...

Драма во Индија, гори зграда од 9 спрата: Внатре се заробени...

Се стравува дека десетици луѓе се заробени во зграда на 9 спратови во која денеска избил пожар во финансискиот центар на Индија, изјавил претставникот...

Експлозија во Виена разнела зграда: Повредени 10 лица, се слушаат крици...

Во Виена вчера дошло до делумно рушење на една петкатна станбена зграда по експлозија на гас. Во експлозијата се повредени најмалку 10 лица, од кои...

ДОМ: Да не се одобри изградба на нова зграда во слепата...

ДОМ го поддржува досегашниот пристап на градоначалникот на Кисела Вода, кој бара начини како да се справи со наследените проблематични состојби во урбанистичкото планирање...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО