Почетна тагови Зек Лидеј

таг: Зек Лидеј

Партизан ја освои шпанската престолнина (ВИДЕО)

Тимот на Партизан извојува голема победа на гостувањето во Шпанија против (големиот фаворит) Реал Мадрид со 89:87. Така поведоа со 1:0 во меѓусебната серија....

Oгромно славје на Белградската гордост (ВИДЕО)

Белградската гордост совлада уште еден поранешен Европски шампион. Кошаркарите на Партизан стигнаа до својата четврта Евролигашка победа. Во преполната "Штарк арена", црно-белите го совладаа Макаби...

Партизан и Обрадович го запалија “Пионир” (ВИДЕО)

Партизан во дуелот со Хамбург на дело ја покажа најубавата кошарка оваа сезона. Во пеколна атмосфера, во преполниот "Пионир" црно-белите славеа со 102-77. Она што...
Скопје
clear sky
36.8 ° C
36.8 °
36.8 °
25 %
2.1kmh
0 %
Tue
40 °
Wed
41 °
Thu
41 °
Fri
42 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО