Почетна тагови здравје

таг: здравје

Еве зошто е препорачливо да консумирате какао за појадок

Иако какаото најчесто може да ве поврзе со чоколадо, тоа е храна која содржи многу витамини и минерали и е богата со антиоксиданти, влакна,...

Зошто кафето и млекото не смеат да се мешаат

Дали кафето е еден од омилените пијалоци? Дали ви се допаѓа кафе со млеко? Не можете да го пиете без млеко? Откријте како кафето...

Докажано најлековитото овошје: Лекува сè, од дијабетес до кардиоваскуларни заболувања

Во ова овошје се наоѓа неверојатна количина на витамини и на минерали, а бројни истражувања докажуваат дека лекува многу здравствени тегоби. Сите уживаме во вкусот...

Црна лимонада: Ги чисти насобраните маснотии околу стомакот

Црната лимонада се прави од само три состојки, а има неверојатен ефект на телото. Црната лимонада го чисти организмот со насобраните маснотии, особено околу...

Овие 3 напитоци ќе ве “истопат” – за еден месец нема...

Здравата исхрана и физичката активност се единствениот пат до витка линија, но на патот на слабеење во голема мера можат да ви помогнат и...

ВИСТИНАТА ЗА ЦИГАРИТЕ-Откриена најголемата тајна на тутунската индустрија

На сите ни е позната вистината за цигарите дека тие се штетни и дека можат да предизвикаат могу болести па дури и рак. Тоа што...

ХУНЗИ – Најздрав народ на светот: Тврдат дека се потомци на...

Хунзите се стар народ, сместени на самата граница меѓу Пакистан и Индија, познати по тоа што нивниот животен век трае 110-120 години, па нивното...

5-минутно истегнување кое треба да го повторувате секое утро

Можеби зафатениот распоред секој ден ви отежнува да вметнете тренинг од еден час, но за 5-минутно истегнување навистина немате изговор. По сонот, на вашето тело...

Богатство од природата што лечи и подмладува: 6 причини зошто почесто...

Ако изедете само неколку смокви во текот на денот, ќе внесете доволно витамини и минерали Смоквите со децении се користат во народната медицина, а нивната...

Смрзнатиот лимон е помоќен од хемотерапијата, а помага за слабеење, дијабетес,...

Сите знаеме дека цитрусите, а особено лимонот е многу здрав. Содржи витамин Ц кој има антиоксидантно дејство. Го зајакнува имунитетот, се бори против слободните радикали...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
25.8 ° C
25.8 °
25.8 °
69 %
1kmh
0 %
Tue
26 °
Wed
38 °
Thu
40 °
Fri
39 °
Sat
38 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО