Почетна тагови заразени

таг: заразени

Во Италија ситуацијата со корона вирусот е полоша отколку што беше...

Во Италија вчера е регистриран рекорден дневен број на нови случаи на коронавирус – 7.322, со што вкупниот број на заразени достигна 372.799 лица Претходниот...

Драматичен скок на новозаразени во Словенија – немаат доволно кревети во...

Словенија регистрира двапати повеќе лица заразерни со корона вирус отколку претходниот ден, објавија од владата. Поради зголемениот број хоспитализации потребни се уште 100 легла во болниците. Во...

ЦРНА ГОРА: ОД ЗЕМЈА БЕЗ КОРОНАВИРУС ДО НОВ ЦРН РЕКОРД

Во неделата, Црна Гора регистрираше рекорден број од 3.208 активни случаи на коронавирус или 509 случаи на 100.000 жители, објавија здравствените власти. Институтот за јавно...

Нови случаи на Ковид-19 во Неготино, се повеќе инфицирани не знаат...

Во Неготино денес се регистрирани три нови случаи на Ковид-19. Лицата се со лесна клиничка слика и остануваат на домашно лекување. Според Центар за јавно...

Најголем дел од заболените во Скопје се од Чаир

Најголем број од активните случаи на коронавирус во Скопје се од Чаир, по што следат Сарај, Аеродром, Бутел и Гази Баба, покажуваат податоците на...

Пет новозаразени во Прилеп

Се уште варира бројот на заразени од ковид-19 во Прилеп. Според информациите од општина Прилеп денеска се евидентирани пет нови случаи на ковид-19, а...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
48 %
3.1kmh
0 %
Tue
36 °
Wed
35 °
Thu
32 °
Fri
33 °
Sat
35 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО