Почетна тагови Уникс

таг: Уникс

Монако го доби “ѕверот” од Флорида (ВИДЕО)

Еден од најатрактивните кошаркари во Европа пристигнува во Минако. Џон Браун официјално стави потпис на тригодишен договор со тимот од кнежеството. Се работи за 30-годишен...

Олимпијакос доведе NBA ветеран (ВИДЕО)

Поранешниот NBA играч, Ајзеа Кенан ќе го предводи нападот на Олимпијакос. 31-годишниот плејмејкер потпиша двогодишен договор со грчкиот тим. Се работи за искусен бек со...

Реал Мадрид “во лов” на поранешниот играч на Барселона

Еден од најдобите хрватски кошаркари (најверојатно) пристигнува во Мадрид. Огромна е веројатноста, Марио Хезоња да се приклучи на "кралскиот клуб". 203 цм. високото крило претставува...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО