Почетна тагови улични кучиња

таг: улични кучиња

Неверојатно: Кучиња скитници спасиле бебе откако мајката го фрлила во одвод!

Кучиња скитници спасиле бебе откако една Индијка одлучила да се ослободи од своето дете фрлајќи го во одвод. Камерите ја фатија на дело Индијката во...

Улични кучиња се појавиле на погребот на жената што се грижела...

Еден од најубавите примери за свеста на животните е случајот со Маргарита Суарез од Мексико. Оваа жена починала во 2015-та година, но во текот...

Град Скопје ќе формира јавно претпријатие за третман на уличните животни

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов денеска на прес-конференција соопшти дека донел одлука Град Скопје да почне постапка за формирање ново јавно претпријатие што ќе биде задолжено...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО