Почетна тагови туристи

таг: туристи

Рекорден минус во грчкиот туризам поради коронавирусот

Грција бележи драстичен пад на бројот на туристи. Летово ја посетија само 4 милиони. За споредба, во минатата година беа речиси 30 милиони. Сега...

Македонија и Србија заедно на одмор во Охрид

Откако Грција ги спушти рампите за српските туристи Охрид останува единствена одлична локација на која очигледно за лежај повеќе ќе се борат и македонските...

Грција пак ги извиси српските туристи- Го отвори, па од 11...

Граничниот премин Евзони најпрво беше отворен, но потоа, како што пишува „Новости“, на Србите им било забрането да влезат низ тој премин од 11...

Од среда специјален протокол и задолжителен образец и баркод за сите...

Специјален образец со лични податоци, траење и адреса на престојот во Грција, ќе треба задолжително да имаат пополнето најмалку 48 часа пред пристигнувањето, сите...

Грчките плажи празни, но надежта живее: „Многу сакаме да нѝ дојдат...

После дводневната конфузија околу отворањето на Грчките граници, првите туристи пристигнале во одморалиштата. Сепак, плажите и понатаму се полупразни. Пристигнале и неколку илјади Срби, кои се изненадени што...

Српските туристи на тест за корона на грчка граница

По вчерашната агонија и повеќечасовното чекање на граница, денеска српските туристи кои патуваат со автомобили можеа да влезат во Грција, но пред влез во...

ОФИЦИЈАЛНО: Грција ќе прима туристи само од 19 држави и нема...

Планот за рестартирање на туризмот на Грција што го презентираше министерот за туризам, Хари Теохарис, предвидува дека од 15 јуни, Грција ќе дозволи влез на...

Ова лето хотелите на популарниот грчки остров нема да примаат туристи...

Цагалакис објаснил дека во изминативе неколку години, туристите од земјите членки на ЕУ, ги тужеле холетиле во Грција поради разни причини. Грчките хотелиери не се...

Официјално: Грција се отвара на 1ви јули, туристите треба да имаат...

Грчкиот министер за туризам изјави дека сите туристи кои планираат да ја посетат Грција ова лето, по почетокот на сезоната, што почнува на 1...

Авионот слетува над главата на туристите: Една од најопасните писти се...

Овој аеродром е популарна туристичка атракција. На драматичната снимка се гледа моментот кога авионот слетува на неколку метри над главите на туристите на популарниот остров...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО