Почетна тагови тетово

таг: тетово

Теута Арифи во солзи: Црна ноќ за Тетово, сочувство до семејствата

Градочалничката на Тетово, Теута Арифи, изрази сочуство до семејствата на починатите во пожарот кој синоќа избувна во модуларната болница. -Црна ноќ за Тетово, полна со...

Албанците во Тетово го избркаа Заев со зборовите: ”Бегај од тука...

Гласовите од Албанците нема да ги имате, му порачаа тетовските пазарџии на претседателот на СДСМ, Зоран Заев за време на неговата денешна посета на...

Македонец ја ожени ќерката на Стивен Спилберг – ќе биде тетовска...

Стивен Алан Спилберг е американски режисер, продуцент и сценарист. Спилберг е трикратен добитник на наградата Оскар и е најпрофитниот филмски работник на сите времиња. Неговите...

Почина доктор од Тетово, прв лекар жртва на коронавирусот

Во ГОБ ,,8 Септември”, на 64 годишна возраст, почина д-р Арификмет Деари, уролог од Тетово. Д-р. Деари беше хоспитализиран заради невролошки проблеми, но и...

ВНИМАНИЕ: Пронајдени се апчиња во банани во Тетово (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео снимка на која се гледа дека во внатрешноста на бананите има сомнителни апчиња. Според коментарите, видеото е направено во...

(ВИДЕО) Стоматолози од Тетово танцуваат во скафандери и маски

Стоматолози од приватната здравствена установа Др. Ванчо во Тетово споделија видео на социјалните мрежи како танцуваат во скафандери и маски, со цел преку позитивни...

Во Тетово не се почитуваат мерките за заштита од корона вирусот

Тетово е епидемиолошки несигурен град, велат епидемиолозите. Во изминатиов период бројот на заболени се зголемува, со што бројот на ковид дијагностицирани пациенти достигна 122....

,,Алсат”: Крвава свадба во Тетово, повреден и синот на Џеват Адеми

Инцидент се случил во вечерните часови, а според извори на АЛСАТ, еден од повредените се здобил со потешки рани од куршуми и истиот е...

Тетовец пронајден мртов во автомобил со рани од огнено оружје

Педесетиседумгодишен маж од Тетово со иницијали Ф.Т е најден мртов во возило со рани од огнено оружје. Телото било најдено од страна на неговиот...

Во Тетово нападнат и повреден полицаец кој бил на интервенција со...

Полицаец е физички нападнат вчера на улицата „Борис Кидрич“ во Тетово при вршење службена должност кога се подигнувало непрописно паркиран автомобил заедно со екипата...
Скопје
clear sky
30.8 ° C
30.8 °
30.8 °
45 %
4.6kmh
0 %
Thu
29 °
Fri
38 °
Sat
39 °
Sun
37 °
Mon
33 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО