Почетна тагови танкер

таг: танкер

Помпео ѝ се закани на Атина со санкции поради иранскиот танкер

САД ќе преземат сѐ што е можно за да спречат иранскиот танкер да достави нафта во Сирија, изјави американскиот државен секретар, Мајк Помпео. Тој ја...

Еколошка катастрофа: 40.000 литри нафта се излеа во најчистата вода на...

Околу 40.000 литри нафта се излеа во водите на јужен Пацифик, по инцидент на терминалите на рударска компанија на остров на јужна Патагонија, во...

Симбол на пркосот на Велика Британија: Погледнете чие знаме се вее...

Иранската државна телевизија објавила снимка на која се гледа британскиот танкер "Стена Имперо" со иранско знаме закачено на јарболот. Бродот е закотвен на пристаништето Бандар...
Скопје
clear sky
29.8 ° C
29.8 °
29.8 °
48 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО