Почетна тагови таип ердоган

таг: таип ердоган

Ангела Меркел загрижена: Грција и Турција се на работ на конфликт!?

Повеќе од два месеци откако Ангела Меркел интервенираше да спречи воена конфронтација меѓу Грција и Турција, германската канцеларка денеска посочи на долгогодишните тензии меѓу...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО