Почетна тагови свадба

таг: свадба

Новинарката на Сител беше невеста во уникатна венчаница, но најубавиот цвет...

Убавата и шармантна уредничка на бизнис вестите на ТВ Сител, Наташа Мерсовска пред речиси една година за првпат стана мајка. Таа и нејзиниот избраник Александар...

,,Алсат”: Крвава свадба во Тетово, повреден и синот на Џеват Адеми

Инцидент се случил во вечерните часови, а според извори на АЛСАТ, еден од повредените се здобил со потешки рани од куршуми и истиот е...

Од свадба ги поздрави „Комитите“: Кога Ико ќе ја запее „Ја...

Некогашниот вардарец, Илија Абутовиќ, стана македонски зет. Ракометарот на Рајн Некар Левен викендов во Скопје ја овековечи својата љубов со Македонката Сања Стојчевска. На свадбата во...

Норвешки пар стапи во брак и ја направи првата традиционална викиншка...

Секој посакува својата свадба да биде посебна и да биде најубавиот момент кој ќе го одбележи животот. И повеќето невести имаат своја свадба од...

Илија Абутовиќ си зема Македонка: Судбоносното ДА го кажаа во Скопје...

Ракометарот Илија Абутовиќ вчера стапи во брак со неговата долгогодишна девојка Сања Стојчевска, сега Абутовиќ. Како што дознава КУРИР, судбоносното ДА го изговориле во Соборниот...

Младата македонска пејачка се омажи на грчки остров покрај плажа, а...

Младата пејачка која јавноста ја запозна преку музичкото шоу „М2 потрага по ѕвезда“ се омажи во соседна Грција и ги сруши сите предрасуди поврзани...

Шеф Никола ќе прави свадба, а уште една голема среќа е...

На крајот од четвртата сезона на кулинарското шоу „Брза кујна“ кое се емитува на телевизија Сител, еден од домаќините, односно шеф Никола откри што...

Сестрата на Андријана Јаневска се омажи во Италија, локацијата на венчавката...

Мецосопранот Николина Јаневска и помала сестра на пејачката Андријана Јаневска, изминатиот викенд се венчаше во Италија. Фотографиите од големиот ден ги објави Андријана, откривајќи дека...

Се омажи актерката Јана Стојановска, свадбата се правеше во Белград (ФОТО)

Јана – мома „рипна во тавче“. македонската актерка го кажа судбоносното да викендов, кога во саботата во Белград се омажи за нејзиото момче, кошаркарот...

Објавени фотографиите од готската венчавка на Серхио Рамос и убавата Пилар

Водителката Пилар Рубио на Инстаграм објави фотографии од венчавката со капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, која се одржа пред една недела во Севиља. По...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
few clouds
17.1 ° C
17.2 °
17 °
72 %
2.1kmh
20 %
Fri
25 °
Sat
24 °
Sun
27 °
Mon
27 °
Tue
28 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО