Почетна тагови судир

таг: судир

NBA-Видео од судирот помеѓу Грин и Пул!

Веќе објавивме за инцидентот на тренингот на Голден Стејт Вориорс, помеѓу Дрејмонд Грин и Џордан Пул. https://www.mkvesti.mk/nba-voinite-se-sudrija-megju-sebe/?fbclid=IwAR1gjmCOjdXIFYQ8UnFVB3QaPUpfszP6dxtaAYgQU3Hc91nOFQE0K3F6XVQ На социјалните мрежи исплива видео запис од несекојдневната ситуација....

(Видео) Судир на светските суперсили – повредени четворица американски војници во...

Четворица американски војници се повредени по конфликт со руските војници во североисточна Сирија, јавуваат американските медиуми. Инцидентот се случил оваа недела. Војниците не претрпеле...

Детали од крвавиот судир на двете сили: Командант фрлиле од карпа,...

Судирот на индиските и кинеските војници на линијата на разграничување која двете земји ја оспоруваат, однел најмалку 20 животи на индиски војници. Бројот на...

Ситуацијата е тензична, грчката армија е на нозе: Турција со провокација...

Грчките вооружени сили се во состојба на подготвеност поради турските „провокативни делувања“ во источниот Медитеран, пренесува грчки „Катимерини“. Според информациите на споменатиот грчки весник, и...

Снимен судир над руската граница! “Сухој” пресретнал американски бомбардери, кога виделе...

Рускиот борбен авион "Su-27" бил пресретнат од американски стратешки бомбардери кои се приближувале до руската граница преку Балтичкото и Црното море. Руското министерство за одбрана...
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО