Почетна тагови стоилов

таг: стоилов

Стоилов: Разочаран сум од поразот, затоа што со Вардар сакам секогаш...

Вардар загуби во финалето на турнирот „Струга 2020“ од најголемиот ривал во новата сезона за шампионската титула екипата на Е. Пелистер. Капитенот на црвено-црните,...

Вардар ги задржа шампионите – потпишаа Дибиров, Стоилов и Дисингер!

И следната сезона Вардар ќе има силен европски тим, а како најава за нов атак на европскиот врв е останувањето на Тимур Дибиров, Стојанче...

СТОИЛОВ: НЕ ЗНАМ ЗОШТО ГО ОДБРАВ ДРЕСОТ СО БРОЈ 5, НАЈВЕРОЈАТНО...

Само неколку дена не делат од стартот на новата сезона во СЕХА-лига во која Вардар влегува како бранител на титулата и рекордер по освоени...

Без Стоилов, Калараш и Толедо, но со Атман на Супер Глоуб

Ракометарите на Вардар ги одработуваат последните тренинзи во Скопје пред заминувањето за далечната С.Арабија на Супер Глоуб, неофицијалното клупско СП. Новиот тренер на црвено –...

(ВИДЕО) Асистенцијата на Карачиќ до Стоилов е најатрактивната за оваа сезона...

Луцидната и атрактивна асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов за време на финалето во ЕХФ Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Веспрем е прогласена за најдобра во...

(ФОТО) Перо Антиќ се огласи и испрати силна порака до Манасков...

Поранешниот македонски кошаркарски репрезентатиевец кој воедно своевремено беше и капитен на нашата репрезентација, Перо Антиќ се огласи по пат на социјалните мрежи.
Скопје
clear sky
34.8 ° C
34.8 °
34.8 °
41 %
2.1kmh
0 %
Sat
38 °
Sun
36 °
Mon
34 °
Tue
32 °
Wed
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО